6 کاربرد اسپری گلاب

بروز شده در درباره زیبایی (فقط 5 دقیقه مطالعه)
6 کاربرد اسپری گلاب

امروزه، استفاده از اسپری گلاب و سایر محصولات زیبایی غنی شده با عصاره گل سرخ، در میان مصرف کنندگان از محبوبیت ویژه ای برخوردار است؛ به اندازه ای که این امر به یکی از اصول برجسته مراقبت از پوست تبدیل شده است. در حال حاضر، این ماده طبیعی و در دسترس، در اغلب محصولات پوستی جدید به کار می‌رود. گلاب به واسطه خواص آبرسانی، طراوت بخشی و جوان سازی پوست، در بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان از محبوبیت روزافزونی برخوردار شده است. اکنون، استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی، کرم‌های مرطوب کننده، ماسک‌های صورت و لوسیون‌های بدن حاوی این ماده به شکل قابل توجهی فراگیر شده است. در صورتی که از اسپری گلاب در برنامه روزمره مراقبت از پوست خود استفاده نمی‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم هر چه سریع تر آن را به طور منظم امتحان کنید و تغییرات چشمگیر در استحکام ساختار پوست خود و روشن شدن رنگ آن را مشاهده کنید.

  1. حفظ رطوبت پوست
  2. تثبیت کننده آرایش
  3. ضد جوش و لک صورت
  4. بیداری بدن
  5. آماده سازی اسفنج آرایشی
  6. آخرین مرحله مراقبت پوستی

1.استفاده از اسپری گلاب برای حفظ رطوبت پوست

تأمین رطوبت مورد نیاز پوست از اصلی ترین مراحل رسیدگی و مراقبت از پوست به حساب می‌آید. توصیه می‌شود، پس از شستشوی صورت و بدن، حتما از کرم‌ها و لوسیون‌های مرطوب کننده استفاده کنید. انجام این کار به حفظ و تأمین رطوبت پوست کمک می‌کند. مصرف اسپری گلاب، جایگزین مناسبی برای محصولاتی نظیر میسلار واتر به شمار می‌رود. پیشنهاد می کنیم، بطری حاوی این ماده را در طول روز به همراه خود داشته و هر از چندی از آن استفاده کنید. انجام این کار به رفع خستگی، کاهش استرس، رطوبت رسانی و جوان سازی پوست کمک می‌کند. امروزه، بسیاری از برندهای معتبر، اسپری گلاب را در زمره محصولات خود قرار داده اند. در صورت تمایل، می‌توانید به جای درست کردن این محصول به روش خانگی از این تولیدات هم بهره جوئید.

2. تثبیت کننده آرایش و کمک به یکدست کردن آن

به احتمال قوی، شما هم بارها با مشکل نخوابیدن آرایش بر روی پوست خود مواجه شده اید. این امر به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد که از آن جمله می‌توان به وجود آلودگی و سلول‌های مرده بر روی سطح پوست و کمبود رطوبت اشاره کرد. مصرف منظم اسپری گلاب یکی از روش‌های مکمل است که می‌تواند این مشکل را برطرف کند. برای برخورداری از آرایشی یکدست و طبیعی، کافی است با استفاده از روش‌های مختلف، ابتدا پوست خود را به خوبی پاک سازی کرده و سپس، به عنوان نخستین گام برای زیر سازی آرایش از این اسپری کارآمد استفاده کنید.

اسپری گلاب

در نهایت، پس از خشک کردن پوست می‌توانید روتین آرایشی عادی خود را دنبال کرده و پس از به پایان رسیدن آن، اندکی از این مایع را به صورت غبار بر روی پوست خود بپاشید. برای انجام این کار، باید دهانه بطری را در فاصله نسبتا دوری از صورت قرار داده و مقدار بسیار کمی از این مایع را بر روی آرایش خود اسپری کنید. سپس، چند لحظه منتظر بمانید تا غبار پاشیده شده بر روی پوست به خوبی جذب و خشک شود. گلاب بهترین تونر رطوبت رسان و تثبیت کننده آرایش است که به تقویت و بازسازی پوست کمک می‌کند.

3. استفاده از اسپری گلاب به عنوان تسکین دهنده پوست

استفاده از اسپری گلاب روشی مطمئن و ارزان قیمت است که به کاهش التهاب و استرس پوست کمک می‌کند. مصرف مداوم این ماده علاوه بر تأمین رطوبت پوست، باعث التیام بافت آن شده و در بازسازی پوست‌های آسیب دیده موثر عمل می‌کند. برای کسب بهترین نتیجه ممکن، پیشنهاد می‌کنیم بطری حاوی این مایع را در کیف یا کشوی میز کار خود به همراه داشته و به طور مرتب بر روی پوست تمیز استفاده کنید. انجام این کار، گامی موثر در رفع خستگی، تسکین التهاب و کمک به بهبود و تقویت ساختار پوست به شمار می‌رود.

مطالب پیشنهادی:

4. اسپری گلاب برای بیداری بدن

اگر شما هم از جمله کسانی هستید که صبح ها به سختی از خواب بیدار می‌شوند، کافی است اسپری گلاب را امتحان کنید. بسیاری از افراد، برای بالا بردن سطح انرژی خود، پس از بیدار شدن، یک فنجان قهوه می‌نوشند. با این حال، بهتر است بدانید، رساندن کافئین به بدن، تنها گزینه برای هوشیار کردن بدن نیست. شما می‌توانید با استفاده از اسپری گلاب، بدن خود را با سرعت هر چه تمام تر بیدار کنید. برای انجام این کار، کافی است ترکیب سه به یک آب و گلاب را در یک بطری مجهز به افشانه ریخته و صبح هنگام، پس از شستشوی صورت، آن را به پوست خود اسپری کنید. پس از استحمام هم می‌توانید این مایع شگفت انگیز را به تمام بدن خود اسپری کرده و نتیجه را مشاهده کنید.

5. استفاده از اسپری گلاب برای آماده سازی اسفنج‌های آرایشی

به احتمال قوی، شما هم تا کنون از اسفنج‌های ویژه آرایش استفاده کرده اید. بنابراین، به خوبی می‌دانید که اگر چند روز از آن ها استفاده نکنید، سخت و محکم شده و خاصیت نفوذ پذیری خود را از دست می‌دهند. به همین دلیل، توصیه می‌شود پیش از مصرف، اسفنج‌های آرایشی را به خوبی آماده سازی کنید. برای این کار، کافی است اسفنج تمیز را به اندکی اسپری گلاب آغشته کرده و پس از جذب رطوبت مورد استفاده قرار دهید. بهتر است بدانید، مرطوب کردن اسفنج در افزایش کارایی آن به شدت موثر خواهد بود.

6. استفاده از اسپری گلاب به عنوان آخرین مرحله روند مراقبت پوستی

به خاطر داشته باشید، بهتر است کلیه روش‌های مراقبت از پوست را با مصرف این اسپری شفابخش به اتمام برسانید. یعنی، پس از استفاده از انواع ماسک‌ها، سرم‌های پوستی، عصاره‌های روغنی و مرطوب کننده‌ها، بطری حاوی اسپری گلاب را در فاصله نسبتا دوری از صورت قرار داده و بر روی پوست بپاشید.

حتما بخوانید: راهکارهای خانگی برای کوچک کردن بینی

گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان

صالحیان را به اصالت می شناسند،
گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان را به کیفیت و طبیعی بودن.

قیمت محصولات
گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان